Ką reikia žinoti prieš pradedant statyti namą?

Tie, kas yra susidūrę su namo statyba nuo nulio veikiausiai žino, kiek daug paruošiamųjų darbų tenka padaryti. Kaip nepasimesti jų gausoje? Pateikiame 5 patarimus, kurie palengvins statybų procesą.

1.Biudžetas. Pirmiausia, svarbu paskirti konkretų biudžetą ir jo laikytis. Prieš pradedant darbus su specialistų pagalba apskaičiuokite, kiek ir kokių medžiagų prireiks, kokie numatomi finansiniai srautai skirtingais statybų etapais. Nepamirškite, jog šiandien turite didelę pasirinkimo laisvę – pigesnė prekė nebūtinai yra nekokybiška, o mažesnės kvadratūros, tačiau puikiai išplanuotas namas gali būti tinkamas didesnei šeimai.

2.Namo projektas. Techninis projektas yra būtinas prieš pradedant statybas. Kad būtų suteiktas leidimas statyboms, reikia pateikti bendrosios dalies, sklypo plano, pastato architektūros, konstrukcijų ir lauko inžinerinių tinklų iki namo projekto dalis. Projektuotojo vaidmuo atsakingas – nuo projekto kokybės priklauso, kaip tęsis tolimesni darbai, ar tilpsite į numatytą biudžetą, kaip pasiskirstys šiluma, ar erdvė bus panaudota funkcionaliai. Tad labai svarbu surasite patikimą ir patirties turintį projektuotoją, su kurio pagalba kursite jūsų svajonių namus.

3.Statybos meistrų pasirinkimas. Nesvarbu, ką rinksitės, ar statybų darbų įmonę, ar privačius asmenis, paieškokite informacijos apie juos. Įsitikinkite, jog jūsų ir meistrų požiūriai į darbą ir kokybę sutampa. Išskirtinį dėmesį atkreipkite į patikimumą – ar ankstesni darbai buvo atlikti kokybiškai. Kokybę įtakoja tokie faktoriai kaip kompetencija, laikas, tinkamos medžiagos, nuoseklus procesas ir kontrolė. 

4.Namo vertė. Spartėjant tempui ir keičiantis gyvenimo būdui svarbi tampa išliekamoji vertė – galbūt praėjus keliolikai metų norėsite namą parduoti. Visų pirma namo vertė yra susijusi su sklypo verte. Šalia esantys objektai triukšmo faktorius, aplinkiniai eismo srautai, atstumas iki lankomiausių vietų – į tai derėtų atkreipti dėmesį, pasidomėti gyvenamojo rajono plėtros planais.

 Kitas svarbus aspektas – medžiagų patikimumas ir kokybė. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į esminių namo dalių – pamatų, perdangų, sienų, stogo – kokybę, nes apdailos elementus galima nesunkiai pakeisti. Optimaliausią pamatų variantą, kuris priklauso nuo grunto savybių, nustato konstruktorius. Dėl sienų, perdangų, stogo konsultuokitės su statybų meistrais – akcentuokite namo vertės sąlygą, ieškokite geriausių kainą ir kokybę atitinkančių sprendimų.

5.Ekologiškumas. Prieš perkant statyboms skirtas medžiagas nuspręskite, ar ieškosite ekologiškų sprendimų. Ekologija statybose – tai ne tik nauja tendencija ar būdas tausoti gamtą. Ekologiškos medžiagos gaminamos atsakingai, jos nesukelia alergijų, gali būti panaudojamos ne kartą ar perdirbamos, yra ilgaamžės ir saugios. Kalbame ne tik apie medieną – ekologiškomis medžiagomis įvardijami tokie mums įprasti dalykai, kaip keraminės plytelės, silikatiniai blokeliai ir kitos iš natūralių medžiagų pagamintos medžiagos.

Avectus teikia kompleksines statybų paslaugas – viskas nuo projektavimo darbų iki vidaus apdailos ir įrengimo. Susisiekime dėl konkrečių detalių.