Kas geriau – vonia ar dušas?

Įsirenginėjantys mažesnės kvadratūros vonios kambarius dažnai svarsto ką pasirinkti – vonią ar dušo kabiną? Jūsų pasirinkimas gali priklausyti nuo daugelio dalykų, pradedant praktiškumu ir baigiant montavimo niuansais, kaina ar priimtais interjero sprendimais.

Aptarkime kelis niuansus, kurie pravers įsirenginėjant vonios kambarį namuose.

MONTAVIMAS. Montuojant rėminės konstrukcijos dušo kabiną svarbu ją pritvirtinti tiesiai, o tam būtinas gulsčiukas. Gulsčiuko, grąžto ir atsuktuvo pagalba gana nesunkiai pritvirtinsite rėmą.

Vonios montavimas priklauso nuo vonios tipo – jei vonia su kojelėmis, būtent jos ir bus sudėtingiausias montavimo procesas. Reikės tiksliai išmatuoti vietą, kuriose kojeles prisukti, kad vonios svoris būtų paskirstytas tolygiai. Pastačius vonią į numatytą vietą prisukamos apdailos plokštės (jei pasirenkate tokį variantą), o plyšelis tarp vonios ir sienos užpildomas silikoniniu glaistu.

Tiek vonią, tiek dušo kabiną galite susimontuoti patys, tačiau rekomenduojame šį darbą perleisti profesionalams – nuo montavimo kokybės priklausys jūsų pirkinio ilgaamžiškumas ir tvirtumas.

SANDARUMAS. Dušo kabinos sandarumas priklauso nuo jos konstrukcijos ir gamintojo patikimumo. Rinkitės stiklo paviršiaus kabinas, kurios yra itin tvirtos. Taip pat atkreipkite dėmesį į jungtis ir tarpines – jomis neturėtų tekėti vanduo.

Kalbant apie vonios sandarumą derėtų paminėti, kad svarbiausia kruopščiai užpildyti tarpelius silikoniniu glaistu ir atkreipti dėmesį į grindų dangą – geriausia jas iškloti plytelėmis.

MAIŠYTUVAI. Dušo maišytuvai skirstomi į vienos svirties, dviejų rankenėlių, sensorinius ir termostatinius. Šiuo metu vieni populiariausių rinkoje yra termostatiniai dušo maišytuvai, jie palaiko pastovią tekančio vandens temperatūrą. Jungiami prie sienos, o papildoma detalė divertorius leidžia perjungti vandens srovę. Divertoriai gali būti patraukiami, pasukami, su automatine ašimi. Mėgstantys modernumą gali rinktis masažuojančius maišytuvus.

Vonios maišytuvui svarbu kokybė ir patogumas. Nekokybiškas maišytuvas gali imti praleisti vandenį, dažnai išsiklibina svirtis ir nelieka sandarumo. Rekomenduojame rinktis iš nerūdijančio plieno arba chromuoto žalvario pagamintus maišytuvus.

ERDVĖ. Mažame vonios kambaryje dažnai turi tilpti ne tik dušas ar vonia, bet ir skalbimo mašina, spintelė, praustuvas, klozetas. Dušo kabinos įprastai užima apie vieną kvadratinį metrą vonios kambario ploto, tad norintiems daugiau erdvės patariame rinktis šį variantą.

FUNKCIONALUMAS. Tiek vonia, tiek dušas gali būti statomi/montuojami pageidaujamoje vietoje – nebūtinai prie sienos. Tačiau jei maudysitės po dušu turėdami vonią, teks susidurti su papildomomis išlaidomis ir įsigyti specialią dušo sienelę.

KAINA. Vonių ir dušo kabinų kaina rinkoje – panaši, priklauso nuo kokybės, tvarumo, gamintojo, gali svyruoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Vidutinės kokybės voniai ar dušo kabinai rekomenduojame skirti bent 500 – 600 eurų.

Įvertinkite savo ir šeimos poreikius, pasverkite techninius pliusus ir minusus, atsižvelkite į propaguojamą gyvenimo būdą ir išsirinkite labiausiai jums tinkantį variantą. Jei reikia pagalbos įrengiant vonios kambarį ar atliekant kitus apdailos/statybų darbus, kreipkitės pas mus!